|
Пресс-релизы
|
|
31 марта 2010 г
«Майкрософт Україна» згуртувала вчителів-новаторів
Український вчитель вперше вийшов у півфінал Європейського конкурсу інноваційних проектів і виборов право представляти Україну на Всесвітньому форумі вчителів-новаторів
30 березня 2010 року, Київ, Україна. У Київському університеті імені Бориса Грінченка пройшов перший Український форум вчителів-новаторів «Партнерство в навчанні». Форум, організований компанією «Майкрософт Україна» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної Академії педагогічних наук України та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, зібрав близько 300 представників державних освітніх структур, директорів обласних і районних інститутів післядипломної педагогічної освіти, провідних методистів та вчителів.
Мета форуму вчителів-новаторів – поширення використання українськими педагогами інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у навчальному процесі і як результат – загальне підвищення рівня середньої освіти. На форумі вчителі мали можливість поспілкуватися зі своїми колегами з усієї України, дізнатися про успішні практики застосування ІТ в освіті, отримати практичні навички, які допомагають поліпшити викладацьку діяльність та зробити її ефективною.
У рамках Форуму вчителів-новаторів «Партнерство в навчанні» нагородили переможців шостого всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор». Мета конкурсу – відзначити найкращі приклади застосування українськими освітянами сучасних ІКТ у навчальному процесі. Цього року на участь у конкурсі українські вчителі подали 280 проектів – «віртуальних турів до класної кімнати».
"Тільки творчий педагог може виховати творчих учнів, і саме такі активні творчі вчителі серед учасників та переможців конкурсу «Вчитель-новатор». Я певен, що кожен з проектів конкурсу гідний того, щоб про нього дізналися інші педагоги і використовували передовий досвід, щоб долучати учнів до нових технологій, формувати інформаційно-комунікативну культуру та комп’ютерну грамотність», – відзначив Олександр Ляшенко, академік-секретар Відділення загальної середньої освіти Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор.
Переможцями шостого всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор» стали 10 педагогів. За результатами голосування журі, троє з них представляли Україну на Європейському форумі вчителів-новаторів, який відбувся 23-25 березня 2010 року в Берліні:
Ольга Казанцева, вчитель інформатики з Херсону, з проектом для учнів 5-го класу «Як козаки місто малювали», що має на меті ознайомити школярів з можливостями графічного редактора Paint;
Сергій Петрович, вчитель інформатики Вінницького коледжу Національного університету харчових технологій, автор проекту «Робимо флешку власноруч» для студентів 1-го курсу відділення автоматики та обчислювальної техніки коледжу;
Ярослав Бахматюк, вчитель історії Калуської гімназії Івано-Франківської області з проектом «Середньовічні замки та їх мешканці» для учнів 7 класу.
Саме Ярослав вийшов у півфінал Європейського конкурсу вчителів-новаторів у номінації «Інноваційний зміст» і захищатиме честь України на Всесвітньому форумі вчителів-новаторів, що пройде у Кейптауні (Південна Африка) у жовтні 2010 року.
«Я вдячний Microsoft за можливість побувати на Європейському форумі вчителів-новаторів та поспілкуватися з колегами-вчителями з інших країн. Однак це спілкування ще раз показало значну різницю між системами шкільної освіти в Україні та країнах Західної Європи. Тамтешній вчитель забезпечений усіма необхідними навчальними матеріалами і його завданням є лише організація учнівської діяльності. Вчитель в Україні повинен самостійно створювати навчальний контент – презентації, навчальні посібники, тести і т.д., тобто тратити левову частку свого часу на те, чим його повинна забезпечити шкільна програма. Це є також головною причиною неконкурентоспроможності українських проектів на Європейських форумах – членам журі та учасникам із західноєвропейських країн незрозумілий та нецікавий такий напрям вчительської активності», – коментує Ярослав Бахматюк.
На форумі працювала експозиція інноваційних проектів переможців цьогорічного конкурсу, на якій вчителі-відвідувачі події мали можливість перейняти досвід своїх колег, поділитися власними доробками, та поспілкуватися з переможцями конкурсу.
«Сьогоднішньою подією ми хочемо показати, що для впровадження інновацій в навчання не потрібні надзвичайні ресурси, адже існує безліч доступних або й безкоштовних засобів, які можуть значно спростити й оптимізувати роботу вчителя. Достатньо доступу до базового комп’ютера, знання необхідних ресурсів і найголовніше – бажання та натхнення вчителя створювати яскраві, захопливі та інформативні навчальні матеріали для своїх учнів. Безперечно, для дітей, які зростають у XXI сторіччі, такий вчитель завжди буде авторитетом», – зазначила Кортні Зукоскі, директор академічних та соціальних програм «Майкрософт Україна».
Соціальна мережа «Партнерство в навчанні»
Після Форуму українські освітяни зможуть продовжити спілкування та обмін досвідом за допомогою соціальної мережі для вчителів «Партнерство в навчанні». Цей онлайн-ресурс, створений корпорацією Microsoft, об’єднує педагогів, які застосовують інноваційні підходи у викладацькій діяльності. Мережа надає можливість вчителям-новаторам публічно представляти свої доробки та отримувати поради, зауваження та рекомендації від колег зі всієї України, обмінюватись ідеями, новинами, а також власним досвідом застосування інноваційних інструментів у роботі з учнями. Також мережа «Партнерство в навчанні» дає доступ до освітніх програм для шкіл та університетів, у тому числі, й до планів уроків та практичних занять.
«Ми якнайширше підтримуємо впровадження інформаційних технологій в освітню галузь України, адже на сьогоднішній день без належного рівня комп’ютерної грамотності населення майбутнє кожної держави просто неможливе. На сьогоднішній день новітні технології роблять діяльність будь-якого підприємства, і економіки держави в цілому, більш ефективними, і вже зараз треба дбати про те, щоб наступне покоління було добре озброєне знаннями та практичними навичками в цієї сфері, і могло будувати конкурентоспроможну Україну» – говорить Кортні Зукоскі, директор академічних та соціальних програм «Майкрософт Україна».
Дослідження «Інновації в навчанні»
У березні 2010 року в Україні за підтримки програми Microsoft «Партнерство в навчанні» та Міністерства освіти і науки України стартує дослідження «Інновації в навчанні». Його основне завдання – оцінити рівень проникнення інновацій в українську систему освіти, ступінь використання новітніх технологій учителями, залучення до інноваційних процесів учнів та їхню підготовку до цифрового стилю життя у XXI столітті. Це дослідження буде проводитися щорічно і допоможе відслідковувати якісні зміни в українській освіті та темпи впровадження інновацій серед українських освітян. Підтримка МОН та участь сотень українських педагогів у оцінюванні рівня використання ІКТ у навчальному процесі допоможе кожній окремій школі замислитись над впровадженням інноваційних навчальних практик та щороку відслідковувати власний прогрес у цьому напрямі. Результати першої хвилі дослідження оприлюднять влітку 2010 р. на сайті «Партнерство в навчанні».
«Міністерство освіти і науки уже більше п’яти років тісно співпрацює з програмою «Партнерство в навчанні» компанії Майкрософт. Дослідження «Інновації в навчанні» – це та основа, на якій ми продовжимо нашу співпрацю у впровадженні ІКТ у шкільну освіту. Ми всіляко заохочуємо участь вчителів у цьому онлайн-дослідженні. Активна участь не тільки вчителів інформатики, але й викладачів інших предметів, допоможе нам виявити справжній інтерес українських освітян до впровадження інновацій і визначити шляхи ефективної підтримки таких вчителів у їхніх прагненнях. На основі результатів дослідження ми створимо план дій на найближчий рік, і завдяки щорічному повторному опитуванню зможемо оцінювати результати наших зусиль», – коментує Наталія Сергіївна Прокопенко, головний спеціаліст департаменту загальної середньої и дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.
Форум «Партнерство в навчанні» проходить в Україні вперше, але надалі він планується як щорічна подія, що об’єднає вчителів-новаторів із різних предметів, які активно впроваджують інноваційні методики в навчальний процес і сприяють поширенню комп’ютерних навичок серед учнів.
версия для печати
|
SMS
|
|
Сообщите коллегам о последних новостях, пресс-релизах и сведениях из Каталога компаний через наш SMS-гейт.
|
Смотрите также
|
|
18 октября 2013 г
• Опасная пропорция: 2/3 пользователей и их финансовые операции в Сети под угрозой
17 октября 2013 г
• В Киеве завершился Международный научно-технологический форум «Наука. Инновации. Технологии – 2013»
• Впервые в Киеве будет проведен глобальный курс для начинающих предпринимателей Earlydays
16 октября 2013 г
• Украинские предприниматели выходят на международный рынок с помощью Windows Azure
• Бионические разработки Festo – инвестиции в будущее
15 октября 2013 г
• Компании тратят $1,5 млн в год на покупку поддельных наклеек на компьютеры
11 октября 2013 г
• Відбувся 4-й Український форум з управління Інтернетом IGF-UA
• В Киеве прошла Региональная конференция ENOG 6/RIPE NCC
• Графические процессоры ускоряют пошив плаща-невидимки
• Mail.Ru Group оштрафовали за отказ нарушить тайну переписки
|