Урочисте нагородження переможців конкурсу «Вчитель-новатор»
18 грудня 2007 року у Києві відбулася церемонія нагородження переможців четвертого всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор», який було організовано компанією «Майкрософт Україна» в рамках програми «Партнерство в навчанні» спільно з Академією педагогічних наук України та за сприяння Міністерства освіти і науки України.
Участь у конкурсі брали вчителі загальноосвітніх та професійно-технічних учбових закладів, науковці, викладачі та студенти вищих учбових закладів усіх рівнів акредитації, а також викладачі інститутів післядипломної освіти. Переможці були обрані у трьох номінаціях: а) учителі загальноосвітніх і професійно-технічних учбових закладів; б) викладачі вищих учбових закладів і науковці; в) студенти ВУЗів.
Учасники конкурсу мали подати розробки уроків, конспекти лекцій, підручники, навчальні та навчально-методичні посібники, методичні розробки тощо для вищих, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, що описують або використовують програмні продукти Microsoft, а також програмні засоби навчального призначення. Журі повинно було обрати серед матеріалів найбільш цікаві та новаторські розробки, які в практичному сенсі мають позитивно вплинути на процес навчання та посприяти опануванню учнями сучасних інформаційних технологій.
Цього року на участь у четвертому конкурсі «Вчитель-новатор» було подано рекордну кількість заявок – 291, що майже втричі більше, ніж в минулому році, коли ця кількість складала 102 заявки. Загалом було обрано 10 переможців, які отримали цінні призи від організаторів – ноутбуки, КПК та цифрові фотокамери. Головний переможець отримав ноутбук, мультімедійний проектор та можливість презентувати свій проект на міжнародному форумі «Вчитель-новатор 2008», який відбудеться в березні цього року в м. Загреб, Хорватія. Ним став вчитель англійської мови спеціалізованої школи №10 з міста Суми, Черненко Віктор Олександрович. На суд журі він презентував проект під назвою "Робимо електронний підручник". «Конкурс «Вчитель-новатор» дозволяє викладачам у всеукраїнському масштабі популяризувати свої ідеї, щодо використання електронних засобів у навчанні та ділитися досвідом між собою. Також під час праці над проектами відбувається методична робота, яка допомагає освітянам розвиватися», – зазначив Віктор Олександрович.
Генеральний директор компанії «[Майкрософт Україна #22692]» Ерік Франке під час вітальної промови зазначив: «В рамках реалізації всесвітньої стратегії Microsoft «Партнерство в навчанні» конкурс «Вчитель-новатор» є однією з найважливіших подій для компанії «Майкрософт Україна». Проект дає можливість вчителям втілювати в життя свої цікаві ідеї, підвищувати професійний рівень і значною мірою вплинути на навчальну програму. Ми впевнені, що новітні розробки викладачів зможуть підвищити рівень використання інформаційних технологій в навчальному процесі та посприяють поліпшенню якості освіти загалом».
Конкурс має на меті посприяти опануванню освітянами сучасних інформаційно-комунікаційних технологій та підтримати роботи педагогів та студентів педагогічних ВУЗів у розробці та впровадженні мультимедійних програмних засобів навчання. Безпосередньо ідеєю заходу вже четвертий рік поспіль є підвищення якості навчання учнів та студентів у галузі інформаційно-комунікаційних технологій, розвиток ініціативи педагогів та науковців у розробці та вдосконаленні навчально-методичних матеріалів для якісного вивчення сучасних програмних продуктів.
Менеджер з освітніх програм компанії «Майкрософт Україна» пані Кортні Зукоскі зауважує: «Велика кількість поданих проектів свідчить про те, що українські освітяни прагнуть розвиватися разом із новітніми технологіями і, що особливо приємно, переважна більшість поданих проектів були надзвичайно цікавими і корисними для навчання. Визначити переможців було дуже складно».
За словами пані Зукоскі, наступним кроком у розвитку програми «Вчитель-новатор» в Україні стане відкриття спеціалізованої Інтернет-мережі Innovative Teachers Network, яке відбудеться навесні 2008 року за сприяння Академії педагогічних наук України та Міністерства освіти і науки України. Метою проекту є побудова онлайн порталу, де українські вчителі матимуть можливість обмінюватись матеріалами, ідеями щодо навчання, а також новинами та оголошеннями. Онлайн форуми допоможуть взаємодії між вчителями з різних регіонів. На порталі також будуть доступні всі матеріали попередніх конкурсів „Вчитель-новатор”.
|