Створення та догляд за газоном Ліліпут: ключові моменти та рекомендації

Створення привабливого газону є відповідальним питанням, до якого варто підходити виважено. Досить великої популярності сьогодні набув газон Ліліпут із суміші різноманітних трав’яних рослин, які вирізняються невисокими розмірами, низькою швидкістю зростання. Основною перевагою такого низькорослого газону є відсутність потреби часто стригти траву.

Особливості створення газону Ліліпут

Дренована ділянка на сонячних або тінистих місцях є найкращою умовою для того, щоб створити газон ліліпут. Варто пам’ятати, що ця суміш не переносить застою вологи, води, тому дренаж має бути забезпечений в особливому порядку. За наявності глинистого ґрунту варто перед засівом покращити структуру землі.

Існує кілька рекомендацій щодо підготовки ґрунту до посіву Ліліпуту:

  • очищення ділянки від органічного сміття;

  • перекопування майданчика, усунення бур’янів з нього;

  • місцю для засіву тиждень дають спокій: за цей час проросте бур’ян, який необхідно буде викорінити;

  • на наступному етапі відбувається вирівнювання землі;

  • вносять комплексні добрива;

  • засівають майданчик газоном ліліпут.

Велика кількість дачників та власників будинків віддають перевагу саме такому низькорослому газону, який залишається зеленим будь-якої пори року та не вимагає до себе особливих умов догляду. Варто лише ретельно підготуватися до засівання, попрацювати з ґрунтом та викоріненням бур’янів. Останні, проростаючи, можуть суттєво нашкодити газону, тому для уникнення залисин варто позбутися всього зайвого.

Склад газону Ліліпут дає можливість милуватися шовковистою та м’якою травою довгі роки, при цьому відпадає потреба в постійному косінні трав’яних рослин. Поїздка на дачу стає бажаною, адже час можна присвятити відпочинку, а не прогулянкам під сонцем з газонокосаркою.

Ключові моменти догляду

Основним правилом догляду за газоном Ліліпут є своєчасність і правильність виконання простих процедур. Садівники-початківці надають перевагу саме низькорослим газонам, адже вони не вимагають спеціальних знань та великої кількості особистого часу для догляду.

Перший рік зростання Ліліпуту потрібна необхідна кількість води, адже її нестача згубно позначається на молоденьких паростках. В спеку необхідно вносити велику кількість води один раз у 2-3 дні. Досвідчені садівники рекомендують поливати травосуміш у вечірні години – саме за такого поливу трава за ніч вбере максимум води.

Скошування трави починається на другий рік зростання. Коли висота досягає 13 см, починає йти в хід газонокосарка, але варто слідкувати, щоб висота рослин після скошування була не меншою за 4 см. Зазвичай частота косіння становить один раз на три тижні, що є чудовою альтернативою для тих, у кого немає достатньої кількості часу на косовицю.

Підживлювати газон Ліліпут необхідно всього лише два рази на рік, уважно спостерігаючи за забарвленням трави. В інтернет-магазині Green Home https://greenhome.in.ua є широкий асортимент комплексних добрив для будь-якого газону, зокрема й Ліліпуту.

Інколи в місцях загибелі трави необхідно здійснювати підсів. Варто повністю очистити ґрунт, підсипати його родючим шаром, внести добрива, а потім засіяти таку ж саму траву. Не слід забувати про гарний полив вказаних ділянок для швидшого вирівнювання травосуміші.

Рекомендації та поради від експертів

Цей вид газону чудово підходить для будь-яких майданчиків, площ, парків, садків. Постійний яскравий колір зелені протягом всього року буде радувати око, робити ландшафт живим та привабливим.

Експерти рекомендують уважно слідкувати за тим, щоб підготовлений ґрунт був добре очищений та підживлений комплексними добривами. Вирівнювання поверхні також грає велику роль, адже цей вид газону є низьким, а тому покаже всі нерівні ділянки, пагорби чи заглиблення.

Під час безпосереднього догляду за газоном Ліліпут необхідно вносити достатню кількість води в спекотні дні, а також вчасно косити травосуміш. Догляд за таким видом зелених насаджень не є клопітним та обтяжливим. Своєчасне косіння та полив дадуть змогу щорічно милуватися свіжою зеленню трави.