http://ITWare.com.ua/publication/788/

21 сентября 2006 г

Е-системи на практиці

Вітчизняний ринок систем електронного документообігу та діловодства щороку зростає. Такі тенденції ілюструють і спеціалізовані заходи, які є індикатором зазначеного процесу.

Черговим свідченням стала II науково-технічна конференція-виставка з електронного документообігу, діловодства та управління бізнес-процесами «DOCFLOW Україна-2006», яка пройшла 12 вересня в Києві. Її організатором виступила компанія «ABBYY Україна».

У конференції взяли участь компанії Softline, «Летограф» (Москва), RG DATA, «Квазар-Мікро», UpScale Soft (Москва), «Нетком Текнолоджи», «Аплана» (Москва), SI BIS, UCL, «Коніка Мінолта Україна», 1С, «Віадук-Телеком» (Київ), «Ланіт-Iv Com», «Атлас», «Банкомзв’язок» та ін. У рамках конференції паралельно тривала робота в тематичних секціях, таких як «Успішні проекти», «Засоби управління бізнес-процесами», «Комплексні платформи» тощо. Формат заходу передбачав також виставку, на якій компанії презентували власні розробки в цій сфері.

Загалом можна виділити кілька тенденцій, характерних для ринку документообігу. Одна з них залишається незмінною протягом останніх років – компанії плідно співпрацюють із державним сектором. Про це свідчить суттєве зростання кількості проектів е-документообігу, які впроваджуються в державних органах влади. Так, компанія «Атлас» представила автоматизовану систему документообігу «Атлас-Док», яка впроваджувалася в органах Державної податкової служби протягом 2000–2006 років. Окрім того, ця система експлуатується та підтримується в центральному апараті Пенсійного фонду України та головних регіональних управліннях фонду. Цього року компанія «Атлас» розпочала новий напрямок у співпраці із своїм партнером, компанією Documentum – розробником платформ для управління корпоративною інформацією. Компанія Softline презентувала платформу «Megapolis. Документооборот», системи автоматизації діловодства «Megapolis. Документооборот. Делопроизводство и КИД» та «Megapolis. Документооборот. Обмен данными». Відповідні проекти впроваджено в державних органах влади, зокрема у Верховній Раді, Секретаріаті Кабінету Міністрів, Міністерстві фінансів, Мінекономіки, Державній службі зайнятості.

Корпорація «Квазар-Мікро» акцентувала на системі діловодства «Док Проф. 2.0.», яка дозволяє автоматизувати процеси загального діловодства, контроль за виконанням доручень керівництва, поточні роботи з документами у структурних підрозділах організації тощо. Ця система успішно працює в Кабінеті Міністрів, Державному комітеті з питань регуляторної політики та підприємництва тощо. Окрема презентація корпорації присвячувалася комплексній платформі EMC Documentum 5.3.

Інша тенденція – зростання інтересу до українського ринку з боку іноземних компаній-розробників. У цьому плані варто відзначити презентації та виступи російських компаній. Так, уперше на конференції були представлені продукти компанії «Летограф». Вона презентувала комплекс рішень для автоматизації бізнес-процесів корпорацій на основі єдиної концепції: «Летограф. Делопроизводство», «Летограф. Архив», «Летограф. Клиенты» тощо. Компанія «Аплана» представила нову версію системи «БОСС – Референт v.3», реалізовану на базі платформи IBM Lotus.

Окремим тематичним блоком були представлені рішення для банківського сектора. Так, компанія «ABBYY Україна» презентувала систему автоматизації обробки платіжних доручень «FineReader Банк», яка впроваджена в банках «Приватбанк», АППП «Аваль», «Київ» та ін.

Марина БОНДАРЧУК