«ТЕХІНВЕСТ» довів високу рентабельність венчурних інвестицій в хай-тек
За два роки своєї діяльності компанія «ТЕХІНВЕСТ» стала лідером у сфері комерціалізації технологій в Україні, та довела привабливість венчурного бізнесу в Україні. Iнвестор ТЕХІНВЕСТу, компанія «AVentures Group», продала свою частку власності в ТЕХІНВЕСТі, отримавши суму, яка в 2,5 рази перевищує інвестиції, зроблені протягом 2003-2005 років.
ВК [«ТЕХІНВЕСТ» #13133] була заснована в 2004 році талановитим інноваційним підприємцем-менеджером Сергієм Лобойко. Компанія [«AVentures Group» #13134] підтримала новостворену венчурну компанію «ТЕХІНВЕСТ» шляхом передачі їй своїх напрацювань в сфері венчурного бізнесу. «AVentures Group» підтримала ідею «ТЕХІНВЕСТу» проінвестувати у eкспортний ІТ-бізнес.
ТЕХІНВЕСТ досяг успіхів у побудові успішного міжнародного бізнесу на основі українських інновацій та талантів. Зокрема, була створена ІТ-компанія [United Software Corporation http://www.uscglobal.com], яка надає послуги з НДДКР та побудови центрів розробки для клієнтів із США, ЄС, Ізраїлю, а також здійснює розробку власних ІТ-продуктів. USC також стала першою компанією в Україні, що отримала статус «офіційного постачальника компанії IBM. Одним з її клієнтів є компанія Sonopia, яку очолює екс-віце-президент Microsoft та екс-CEO Simbian.
У 2006 році ТЕХІНВЕСТ вступає у нову фазу своеї діяльності. Компанія передає свій інвестиційний бізнес венчурному фонду «DFJ Nexus», який починає роботу в Україні.
[DFJ-Nexus http://www.dfj.com] - перший на території України венчурний фонд, сфокусований на інвестуванні в хай-тек. Інвестиційна діяльність «DFJ-Nexus» здійснюється Компанією з управління активами «DFJ-Nexus», яка створена Сергієм Лобойко, Романом Кизиком (керівником офісу ТЕХІНВЕСТу у Нью-Йорку) та Тімом Дрейпером (керуючим директором американської венчурної компанії „DFJ”). Партнери «DFJ-Nexus» мають успішний досвід здійснення венчурних інвестицій в українські, російські та американські технологічні компанії.
За п’ять наступних років «DFJ-Nexus» планує проінвестувати 100 млн. дол. США у високотехнологічні компанії України та країн СНД з великим потенціалом зростання, які знаходяться на ранній стадії свого розвитку, з метою їх просування на світовий ринок.
«DFJ-Nexus» розпочинає пошук проектів для інвестування через організований ТЕХІНВЕСТом у 2005 році [Всеукраїнський Конкурс високих технологій http://www.vc-ukraine.biz] у наступних галузях: інформаційні технології, біотехнології, нанотехнології та нові матеріали, енергетичні технології.
Експертна оцінка інвестиційних проектів «DFJ-Nexus» буде здійснюватися експертами мережі дочірніх венчурних фондів компанії «DFJ», а також учасниками [Міжнародної експертної групи http://www.techinvest.com.ua/main.php?lang=ua&page=1] Конкурсу, до якої входять представники провідних міжнародних технологічних компаній, таких як IBM, Intel, та таких провідних міжнародних венчурних компаній, як “Draper Fisher Jurvetson” (США), “Asset Management Company” (США), “Harris & Harris Group” (США), “Pitango Venture Capital”(США, Ізраїль), “Vision Capital” (США, ЄС), «CSK Venture Capital» (Японія).
Організоване ТЕХІНВЕСТом [Роуд-шоу українських технологій в США http://www.techinvest.com.ua/news.php?id=88&lang=ua&type=com&act=single&new_arch=1] увійшло до [десятки головних подій 2005 року http://www.techinvest.com.ua/news.php?id=91&lang=ua&type=com&act=single] газети «Дзеркало тижня», а створення фонду «DFJ Nexus» та Міжнародної експертної групи - до [20-ки «революційних бізнес-ідей року» http://www.techinvest.com.ua/news.php?id=97&lang=ua&type=com&act=single] журналу «Компаньйон».
|