|
Пресс-релизы
|
|
21 марта 2005 г
Створення Громадської ради з питань інформаційно-комунікаційних технологій
У п’ятницю 18 березня у приміщенні „Міжнародного центру культури та мистецтв” відбулася прес-конференція учасників Форуму „Інформаційне Суспільство України”, присвячена створенню Громадської ради з питань інформаційно-комунікаційних технологій.
Форум „Інформаційне Суспільство України”, став найбільшим досягненням співпраці бізнесового сектору та громадських організацій за останні два роки. За словами членів об’єднання, створення Форуму є унікальним фактом для України, адже вперше, учасники дійства зібралися не для захисту та лобіювання інтересів бізнесу – пріоритетним стало завдання залучити уряд до активної співпраці у створенні повноцінного Інформаційного Суспільства в Україні.
На прес-конференції було презентовано остаточний варіант доповіді Президенту України: „Про невідкладні заходи щодо розвитку Інформаційного Суспільства в Україні” підготовленої асоціаціями підприємців та громадськими організаціями індустрії інформаційно-комунікаційних технологій (презентація першої версії відбулася 3 березня на Форумі).
За словами учасників форуму, уже затверджено Резолюцію
Форуму «Інформаційне суспільство України», у якій зазначено про переваги створення інформаційного суспільства в Україні.
На прес-конференції були присутні: Іван Пєтухов (комісія з питань науки і технологій УСПП), Олександр Баранов (консультативна рада з питань інформалізації при Верховній Раді України), Олександр Бернатович (Всеукраїнська асоціація комп’ютерних клубів); Юрій Лабунський (Всеукраїнська асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж) та Валерій Пекар (комісія з питань телекомунікацій та інтелектуальних мереж УСПП).
3 березня у Києві відбувся всеукраїнський Форум «Інформаційне суспільство України», організований двадцятьма асоціаціями підприємств та громадськими організаціями індустрії ІКТ, що представляють разом майже 90% індустрії. У Форумі взяли участь біля 400 представників провідних підприємств, асоціацій та громадських організацій всіх галузей та секторів індустрії ІКТ.
На Форумі були проведені дискусії з нагальних питань розвитку інформаційного суспільства в Україні та визначені основні проблеми, що потребують вирішення. Учасники Форуму прийняли резолюцію, в якій зазначається, що розвиток інформаційного суспільства в Україні одним із найголовніших пріоритетів соціально-економічного розвитку країни. У той же час існуючий стан впровадження ІКТ в усі сфери життя людини, суспільства та держави є незадовільним через правову неврегульованість значного кола суспільних відносин, відсутність дієвої державної політики, несприятливі умови здійснення підприємницької діяльності у сфері ІКТ, непрозорі, дискримінаційні механізми регулювання ринку ІКТ, недостатній рівень захисту інвестицій, гальмуючу податкову та митну політику.
Учасники Форуму схвалили Доповідь Президенту України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні», яка підготовлена провідними вітчизняними експертами та являє собою консолідоване бачення всієї нашої індустрії. У Доповіді запропоновані конкретні кроки щодо зміни нормативно-правової бази, концепції державного управління, податкової та митної політики у сфері ІКТ та інформаційного суспільства.
Учасники Форуму зазначили, що масштабне та багатогранне завдання розвитку інформаційного суспільства в Україні потребує гармонійного поєднання зусиль держави, бізнесу, професійних об’єднань, громадян. Форум, що відбувся, — це тільки початок кропіткої роботи із встановлення нових механізмів взаємодії між індустрією ІКТ і владою, знищення бар’єрів розвитку, консолідації учасників ринку.
На виконання рішення Форуму 16 березня була створена Громадська рада з питань інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Рада є постійно діючим консультативно-дорадчим та ініціативним органом формування узгодженої громадської позиції та вираження консолідованих інтересів індустрії ІКТ України. Головними цілями діяльності Ради є досягнення консолідованої позиції недержавних об’єднань у сфері ІКТ, активне доведення цієї позиції до органів державної влади з метою її врахування, прийняття участі у формуванні та реалізації державної політики у сфері телекомунікацій, інформатизації та ІКТ, прийняття та реалізація Україною європейської концепції побудови інформаційного суспільства. Рада складається з представників недержавних організацій та авторитетних фахівців у сфері ІКТ.
На Форумі також було зазначено, що суттєвою перешкодою встановленню цивілізованих механізмів регулювання галузі телекомунікацій є неможливість виконання вимог Законів України «Про телекомунікації» та «Про радіочастотний ресурс України», що зумовлено відсутністю Національної комісії регулювання зв’язку (НКРЗ). Учасники Форуму висловили пропозицію щодо встановлення нової, відкритої моделі взаємовідносин між бізнесом та владою, зокрема, при призначенні членів НКРЗ.
Протягом останнього тижня оргкомітетом Форуму було проведено публічне висунення та обговорення кандидатів у члени НКРЗ та організоване рейтингове голосування, в якому прийняли участь провідні асоціації підприємств та громадські організації індустрії ІКТ. За результатами рейтингового голосування пропонується призначити головою НКРЗ О.Б.Шевчука, членами НКРЗ О.А.Баранова, Ю.М.Безбородова, В.П.Звєрєва, М.С.Лестева, Л.І.Нетудихату, О.І.Філіппову. Враховуючи нещодавно підтверджену Президентом України та Прем’єр-міністром України позицію щодо відкритого діалогу влади і бізнесу, оргкомітет Форуму просить їх підтримати висунуті кандидатури членів НКРЗ. Це надасть можливість створити НКРЗ з фахівців, які відповідають вимогам професіоналізму, порядності, патріотизму та нормам відповідного Закону, а також мають реальний авторитет в галузі.
Ініціатори проведення Форуму: Інтернет Асоціація України, Комісія з питань телекомунікацій та інтелектуальних мереж УСПП, Комісія з питань науки і технологій УСПП, Фонд „Інформаційне Суспільство України”, Всеукраїнська громадська організація «Українська Інтернет Спільнота», Асоціація «Інформаційні Технології України», Всеукраїнська асоціація комп’ютерних клубів, Асоціація операторів зв’язку «ТЕЛАС», Всеукраїнське об'єднання обласних організацій роботодавців у сфері телекомунікацій та інформаційних технологій, Асоціація учасників ринку бездротових мереж передачі даних "Wireless Ukraine", Асоціація IT-дистриб’юторів України, Всеукраїнська асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж, Асоціація «Україна — розвиток через Інтернет», Спілка кабельного телебачення України, Інститут Інформаційного суспільства.
З більш детальною інформацією та повними текстами відповідних документів можна ознайомитися на сайті Громадської ради.
версия для печати
|
Упоминаемые События
|
|
18.03.2005 Пресс-конференция, посвященная созданию Общественного совета по ИКТ
03.03.2005 Форум «Інформаційне суспільство України»
|
SMS
|
|
Сообщите коллегам о последних новостях, пресс-релизах и сведениях из Каталога компаний через наш SMS-гейт.
|
Смотрите также
|
|
5 мая 2005 г
• Специальная акция – FAR на 15 % дешевле
• Пресс-центр международного конкурса «Евровидение» печатает на оборудовании Konica Minolta
• Новый «Фильтр USB-устройств» для защиты ваших данных
• Оператор «Украинские радиосистемы» открыл свой Сервисный центр в Житомире
• «Стилсофт» представила мобильный роботизированный комплекс «Видеолокатор-Бот G5»
• «Квазар-Микро»: конкурс для СМИ продолжается
4 мая 2005 г
• Новый мультимедийный проектор Panasonic
• Первый квартал для страховой компании «Киев-Энерго-Полис» прошел плодотворно
• «Голден Телеком GSM» вводит новый тариф
• В 2005 году «Сименс» поставит оборудование МТС на $265 млн
|