http://ITWare.com.ua/pr/21465/

16 июня 2009 г

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) направила Президенту України Віктору Ющенку відкритого листа

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) направила Президенту України Віктору Ющенку відкритого листа з проханням скористатися правом вето щодо Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» (щодо забезпечення ефективного використання радіочастотного ресурсу).

Прийняття зазначеного законопроекту відбулось у дуже стислі строки, що фактично позбавило змоги фахівців та громадськість взяти участь у його обговоренні. Документ був зареєстрований під № 4531 22.05.2009 р., а вже 11.06.2009 р. він був прийнятий у цілому.

Як зазначено у відкритому листі ІнАУ (див. у додатку), цей Закон не узгоджується з положеннями чинного законодавства у сфері регулювання користування радіочастотним ресурсом України, не відповідає сучасним економічним умовам, а також створює грунт для зловживань, корупції та спотворення конкуренції у відповідній сфері. Його прийняття спричинить розбалансування на ринку, оскільки суб'єкти господарювання, створені у результаті реорганізації ліцензіата шляхом виділу чи поділу, отримують право на переоформлення ліцензії на користування радіочастотним ресурсом, але не матимуть аналогічного права на переоформлення ліцензії на вид діяльності.

Законом не встановлюється ні критеріїв, ні порядку переоформлення декількох ліцензій шляхом перерозподілу виділених ними смуг радіочастот за спільним бажанням самих користувачів. Також не передбачається можливість виставлення відповідних частот на конкурс чи тендер, що створюватиме передумови для змови користувачів радіочастотного ресурсу з метою обмеження потреб інших учасників ринку.

Відповідні нововведення спрямовані на створення можливості для користувачів радіочастотного ресурсу самостійно відчужувати цей ресурс на платній основі, тобто продавати частоти, що виявилися не потрібними під час здійснення господарської діяльності. Враховуючи, що радіочастотний ресурс є державним технічно обмеженим ресурсом, незаконним та недержавницьким є рішення законотворців узаконити право користувачів, які отримали відповідний ресурс на підставі ліцензій, торгувати ним, а не використовувати у встановленому законодавством порядку.

Надання можливості новоствореним юридичним особам отримувати у користування радіочастотний ресурс шляхом переоформлення вже виданих ліцензій, а також створення умов для перерозподілу відповідного ресурсу самостійно суб’єктами господарювання може завдати значних втрат Державному бюджету України, що є абсолютно неприпустимо в умовах загострення світової фінансової кризи та подолання її наслідків.