http://ITWare.com.ua/news/26768/

11 мая 2012 г

Відкритий лист ІнАУ, УСПП, АПІТУ та УАФІТ керівникам ВР України щодо законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав»

ІнАУ разом з УСПП, АПІТУ та УАФІТ направила Відкритого листа Голові парламенту, керівникам парламентських фракцій і профільного парламентського комітету стосовно недопустимості прийняття одіозного законопроекту №6523 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав».

Відкритий лист ІнАУ, УСПП, АПІТУ та УАФІТ (за вих. УСПП №49-58) від 10.05.2012 р. керівникам ВР України щодо законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» № 6523 від 15.06.2010 р.
Голові Верховної Ради України
Литвину Володимиру Михайловичу

Голові депутатської фракції
Партії регіонів у Верховній Раді України
Єфремову Олександру Сергійовичу

Голові депутатської фракції
Народної Партії у Верховній Раді України
Шарову Ігорю Федоровичу

Голові депутатської фракції
«Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина»
у Верховній Раді України
Кожем'якіну Андрію Анатолійовичу

Голові депутатської фракції
Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона»
у Верховній Раді України
Мартиненку Миколі Володимировичу

Голові депутатської фракції
Комуністичної партії України
у Верховній Раді України
Симоненку Петру Миколайовичу

Голові депутатської групи
«Реформи заради майбутнього»
у Верховній Раді України
Рибакову Ігорю Олександровичу

Голові Комітету Верховної Ради України
з питань науки і освіти
Луцькому Максиму Георгійовичу


Шановний Володимире Михайловичу!

Український союз промисловців і підприємців (УСПП), Інтернет Асоціація України (ІнАУ), Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) та Українська асоціація фахівців ІТ (УАФІТ) висловлюють Вам свою повагу та інформує про наступне.

Ми висловлюємо свою глибоку стурбованість ситуацією щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» (реєстр. № 6523 від 15.06.2010 р.), прийнятого у першому читанні Верховною Радою України 01.02.2011 р.

На жаль, аргументи щодо шкоди для розвитку в Україні інформаційного суспільства від впровадження в життя положень законопроекту № 6523, які були раніше викладені у кількох листах наших організацій до Голови Верховної Ради України та керівників профільних парламентських комітетів, а також висвітлені у ході ряду публічних заходів, не були почуті та залишились без відповіді.

Зараз, коли проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» (реєстр. № 6523 від 15.06.2010 р.) готується до другого читання, ми змушені знову звернути Вашу увагу на значні ризики, які несе прийняття даного законопроекту.

Законодавство у сфері захисту авторського права в Україні є недосконалим, але даний законопроект лише погіршує його, причому дуже суттєво. Пропоновані законодавчі новації призведуть лише до перерозподілу фінансових надходжень за використання об‘єктів авторського права на користь посередників на ринку інтелектуальної власності. Тому не зрозуміло, яким саме чином вказаний законопроект сприятиме захисту прав саме суб’єктів авторських та суміжних прав.

Прийняття законопроекту також несе небезпеку знищення інформаційного середовища в Україні через впровадження неконтрольованих важелів адміністративного тиску на інформаційні та бізнес-ресурси та призведе до перерозподілу ринків у сфері інформаційно-комунікаційних технологій.

Законопроект створює загрозу свободі слова, оскільки його положеннями на провайдера/оператора телекомунікацій покладається обов’язок у позасудовому порядку за зверненням суб’єкта авторського права та суміжних прав вживати визначених останнім заходів щодо попередження визначеної суб’єктом авторського права винної особи та припинення доступу до мережі Інтернет або припинення надання послуг з розміщення Інтернет-сайту на обладнанні провайдера.


Законопроект створює умови для порушення конституційних прав громадян, надаючи правоохоронні функції невідповідній структурі - провайдеру/оператору телекомунікацій.

Законопроект передбачає впровадження фактично нового податку на інформаційні носії. З метою недопущення прийняття сумнівних законодавчих новацій, які лобіюють інтереси певного кола суб’єктів сфери телебачення та інформаційно-телекомунікаційних технологій, вимагаємо відхилення зазначеного законопроекту.

Просимо Вас запобігти дискримінаційним діям запропонованим у законопроекті, та сприяти його відхиленню.


З повагою,

Віце-президент УСПП І.Пєтухов

Голова Правління ІнАУ С.Бойко

Генеральний директор АПІТУ Ю.Пероганич

Віце-президент УАФІТ С.Бронін