http://ITWare.com.ua/news/25652/

5 октября 2011 г

Що змінить нещодавно зареєстрований проект закону № 9232?

5 жовтня в інформаційно-аналітичному агентстві «Главком» відбулась прес-конференція на тему: «Як захиститися від фінансових пірамід?» за участю Голови Правління ІнАУ Тетяни Попової. Головним лейтмотивом дискусії стало обговорення нещодавно зареєстрованого проекту закону «Про внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" (щодо унеможливлення діяльності на території України віртуальних фінансових пірамід)» (№ 9232 від 29.09.2011).

У дискусії із представниками вітчизняних ЗМІ Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова відзначила: «Відповідний проект закону не змінить існуючої ситуації. Чому? Тому, що у ньому пропонується зобов’язати операторів та провайдерів телекомунікацій на підставі рішення суду обмежувати доступ своїх абонентів до ресурсів, через які здійснюється діяльність з надання фінансових послуг без ліцензії. Але ж на законодавчому рівні оператори та провайдери і так зобов’язані блокувати ресурси за рішенням суду – і це не вирішує низку проблем та ситуації, які виникають, наприклад, у тій ж фінансовій сфері».
Відповідаючи на запитання, чи можливо технічно здійснити блокування того чи іншого ресурсу за наявності рішення суду, Т. Попова зауважила: «Навіть у пояснювальній записці до законопроекту автори висловлюють певні сумніви щодо цього: чимало ресурсів, про які сьогодні йдеться мова, знаходяться поза зоною юрисдикції України».
«Є кілька можливостей заблокувати доступ до ресурсів, які здійснюють фінансову діяльність без ліцензій. Найпростіший спосіб – якщо доменне ім’я (домен, на якому розміщений певний веб-ресурс) зареєстроване українським реєстратором доменів. У такому випадку рішення суду має виноситись не оператору чи провайдеру телекомунікацій, а безпосередньо реєстратору, щоб він заблокував доменне ім’я. В інакшому випадку – якщо доменне ім’я зареєстроване не українським реєстратором – можна, наприклад, заблокувати IP-адресу, на якій знаходиться веб-ресурс. Проте цей шлях дозволить вирішити проблему лише на певний термін і є ймовірність, що власник ресурсу може перенести його на іншу IP-адресу. Є ще більш складний варіант – заблокувати доменне ім’я, але реалізувати це досить складно тими технічними засобами, які є у провайдерів. Для цього необхідно мати спеціальний програмно-апаратний комплекс, вартість якого досить велика», – поділилась досвідом Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова.
Наостанок Т. Попова відзначила, що найефективніший метод боротьби – проведення інформаційно-вихованої роботи із вітчизняними інвесторами щодо можливостей реальних фінансових інструментів, які можуть принести прибуток тощо.