RSS-лента

 
Новости
Пресс-релизы

Поиск по компаниям

 
Расширенный поиск
Обзоры сети

Архив новостей

 

2002 г
янв фев мар апр
май июн июл авг
сен окт ноя дек

октябрь

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
2003 г
2004 г
2005 г
2006 г
2007 г
2008 г
2009 г
2010 г
2011 г
2012 г
2013 г







© ICC.  Перепечатка допускается

только с разрешения .

Новости

 

24 октября 2002 г

Проблеми легалiзацi№ программного обеспечення в Укра№нi

Державним департаментом Iнтеллекуально№ власностi був проведений круглий стiл з питань легалiзацi№ программного забезпечення та боротьби з пiратськими програмними продуктами.

По рiвню використання нелiцензiйного програмного забезпечення (ПЗ) Укра№на входить в першу десятку серед всiх кра№н свiту. Звичайно, цей факт навряд чи можно назвати позитивними, але давайте подивимся бiльш уважно на цю проблему. Перш за все треба визнати, що Укра№на далеко не ¦дина кра№на, яка масово порушу¦ авторськi права розробникiв ПЗ. Наприклад, такi кра№ни як Китай, Малайзiя, Фiлiпiни, якi сьогоднi ¦ одними з провiдних виробникiв компьютерно№ технiки та напiвпровiдникових компнентiв, також масово викристовують нелiцензiйне програмне забезпечення. Та навiть процвiтаюча сьогонi Пiвденна Корея 20 рокiв тому не вважала за потрiбне захищати в себе авторськi права представникiв iнших держав, оскiльки вважала себе кра№ною, що развива¦ться. А на початку 90-х рокiв майже в усiх кра№нах схiдно№ Lвропи рiвень пiратства був в межах 90ў95 %.

З одно№ точки зору використання нелегального ПЗ справдi може зекономити для нашо№ держави значнi бюджетнi кошти. Але подивимся на проблему з iншого боку ў масове нелегальне поширення програмних продуктов слабо заохочу¦ вiдчизняних виробникiв ПЗ до розробки нових программ, а захiднi компанi№ ў до спiвпрацювання з нашою кра№ною. Це, по перше, сильно знижу¦ авторитет та iнвестицiйну привабливiсть Укра№ни, по друге, шкодить власному софтверному бiзнесу. Наприклад, втрати ВВП у 2000 роцi з причини використання нелегального ПЗ становили близько $265 млн, а недоотримання податкових надходжень склало близько $93 млн. Звичайно, занепад в бiзнесi розробки ПЗ виклика¦ вiдток квалiфiкованих кадрiв на Захiд, пiдготовка ж кожного нового програмiста кошту¦ державi дуже недешево. На прикладi ж ¦ндi№ можно переконатися, що розробка ПЗ ў це дуже вигiдний бiзнес, що може приносити нашiй державi в майбутньому мiльярднi прибутки.

Саме питанню поступово№ легалiзаi№ ПЗ був присвячений круглий стiл, що проводився Державним департаментом iнтелектуально№ власностi (ДД¦В) 22 жовтня 2002 року. На подiю були запрошенi представники ВР, державних установ, комерцiйних компанiй, що займаються розробкою та впровадженням програмних продуктiв. Передбача¦ться, що спочатку буде впроваджено лiцензiйне програмне забезпечення в державних установах. Як повiдомив Микола Паладiй, голова ДД¦В Микола Паладiй, в державному бюджетi для цi¦№ мети буде закладено вiдповiднi кошти. Головним засобом легалiзацi№ буде не агресивний тиск з боку силових органiв, бо при такому рiвнi пiратства це майже неможливо, а поступове переконання як виробникiв, так i споживачiв про необхiднiсть дотримуваня законiв щодо авторського права. Треба зауважити, що вiдкрити кримiнальну справу проти компанi№ ў споживача нелiцензiйного ПЗ можно тiльки при наявностi заяви потерпло№ сторони. Близько 80 % правопорушень зараз викликанi нелегальним використанням продуктiв Microsoft, бiля 15 % ў продукцi№ фiрми 1С. А що ж iншi розробники? Вони поки що вiдмовляються цивилiзовано працювати на нашому ринку iменно з причини його нецивiлiзованностi.

Присутнi за круглим столом представники компанiй ў розробникiв ПЗ ў пiдтвердили свою готовнiсть iти назустрiч намаганням держави. Завдяки особливiй лiцензiйнiй полiтицi виплату за ПЗ можно буде здiйснювати протягом декiлькох рокiв. З iншого боку прозвучали думки щодо неузгоджено№, нескоригованно№ полiтики держави в цьому напрямку. Це, наприклад, стосувалось ввведеню лiцензi№ на експорт/iмпорт компакт-дискiв ў сам документ був запроваджений ще в травнi, лiцензi№ ж почали видавати в мiнiстерствi економiки значно пiзнiше. Це привело до значного збiльшення контрабандно№ продукцi№ з Росi№. Називались i iншi причини, якi шкодили концепцi№ легалiзацi№ ПЗ. Але в одному учасники круглого столу були одностайнi ў подiбнi засiдання значно покращують методики проведення досягнення ефективного використання ПЗ та полiпшують стосунки мiж державою та виробниками програмних продуктiв.

версия для печати


SMS

 

Сообщите коллегам о последних новостях, пресс-релизах и сведениях из Каталога компаний через наш SMS-гейт.


Смотрите также

 

18 октября 2013 г

 • Fujifilm XQ1: компактная камера Х-серии
 • Обновление Kaspersky Security для SharePoint Server
 • Fujifilm X-E2: эволюция легендарной X-E1
 • UserGate Web Filter с глубоким анализом контента

17 октября 2013 г

 • Обрано оператора домену .УКР
 • Android-троянец скрывается от антивирусов, используя очередную уязвимость
 • Розетка, которая всегда под рукой
 • "Яндекс" выяснил, что украинцы ищут о свадьбе
 • Седьмая версия продуктов ESET NOD32 Antivirus и ESET Smart Security
 • МТС снижает стоимость мобильного Интернета в роуминге
 • Ультратонкий внешний накопитель ADATA Dash Drive Elite SE720
 • Объективы Sony с байонетом E для полнокадровой матрицы

16 октября 2013 г

 • Philips открывает путь к хирургии для Google Glass
 • Нові зміни в складі членів ІнАУ
 • Киевстар приглашает студентов на стажировку
 • «Лаборатория Касперского» совершенствует защиту для мобильных устройств
 • Autodesk приобретает технологии Graitec по проектированию конструкций

15 октября 2013 г

 • Mio Technology заключила договор с компанией «Навигатор»
 • Horizon – платформа браузерных расширений для операторов мобильной связи
 • В Харькове открылся крупнейший датацентр в Восточной Украине «Onehostpower»

Реклама

 

Рубрики

 


© ITware 2000-2013